Середа, 2025-08-06, 3:17 AM
Вітаю Вас Гість | RSS



Персональний сайт  викладача української мови та літератури
Бичкової Юлії Сергіївни

Меню сайту
Категорії розділу
5 клас [1] 6 клас [4] 7 клас [4] 8 клас [3]
9 клас [5] 10 клас [3] 11 клас [3] Методична робота [4]
Матеріали власного досвіду, методичні розробки, уроки
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Блог

Узагальнення й систематизація знань з теми «Іменник як самостійна частина мови» (6 клас)

Мета: повторити, систематизувати і узагальнити знання учнів з теми  "Іменник як частина мови"; розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення, культуру усного мовлення; виховувати відчуття патріотизму, любов до рідної мови, повагу до культурних надбань народу.

Тип уроку: узагальнення матеріалу.

Міжпредметні зв’язки: музичне мистецтво, українська література.

Обладнання: підручник, мікрофон, комп’ютери, електронний додаток до уроку із застосуванням операцій з об’єктами в середовищі Microsoft  Office Word,  Power Point: опорні схеми «Матриці», «Морфологічна лабораторія», «Картка оцінювання», «Картка експертизи», тексти для роботи в мовній ... Читати далі »

Категорія: 6 клас | Переглядів: 761 | Додав: Джулія | Дата: 2016-02-07 | Коментарі (0)

 

 

 

 

Урок № 3

Тема. Розкриття споконвічного прагнення селянина бути господарем на землі. Трагічна історія родини Федорчуків – новітня інтерпретація християнського мотиву братовбивства в повісті О. Кобилянської «Земля».

Мета: допомогти учням усвідомити ідейно-художній зміст твору, його проблематику, новаторський характер; розвивати навички самостійного прочитання твору великого за обсягом, вміння виділяти головне, коментувати деталі твору, з’ясовувати проблеми; виховувати шанобливе ставлення до природи, людини праці, любов до художнього слова.

Хід уроку

I. О ... Читати далі »

Категорія: Методична робота | Переглядів: 4705 | Додав: Джулія | Дата: 2014-11-16 | Коментарі (0)

 

Урок №1

Тема. О. Кобилянська. Життя і творчість, формування світогляду письменниці. ЇЇ проза –модель раннього українського модернізму. Жанрові особливості, провідні теми та ідеї. Краса вільної душі, аристократизм духу як провідні мотиви.

Мета: ознайомити з життям і творчістю письменниці, , особливостями її світобачення, розкрити багатство творчості письменниці; розвивати в учнів навички роботи з літературно – критичними матеріалами; виховувати любов до України, утверджувати в душах учнів вірність Батькiвщинi.   

Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь та навичок.

Обладнання: портрет О.Ю. Кобилянської,світлини різних років життя письменниці, виставка творів, ілюстрації до біографії та творів.

... Читати далі »

Категорія: Методична робота | Переглядів: 3442 | Додав: Джулія | Дата: 2014-11-16 | Коментарі (0)

 

 

Українська література

Урок позакласного читання в 5 класі

ТЕМА: Загадки як вид усної народної творчості

МЕТА:

  • розширити знання учнів про загадки, заохотити до самостійного художнього читання;
  • розвивати навички самостійного пошуку матеріалів, аналізу творів фольклору, акторські здібності, критичне й образне мислення;
  • виховувати прагнення до самоосвіти, розширення свого кругозору, любові до книги.

ОБЛАДНАННЯ: книжкова виставка, ілюстрації до творів, читацькі щоденники.

ТИП УРОКУ: урок позакласного читання.

 

Хід уроку:

  1. Оргмомент

Доброго ранку, діти! Сьогодні гарна погода, і на ... Читати далі »

Категорія: Методична робота | Переглядів: 1119 | Додав: Джулія | Дата: 2014-11-16 | Коментарі (0)

 

 

                      Конспект уроку з української мови в 5 класі

ТЕМА: Спрощення в групах приголосних

Мета уроку:

розкрити особливості такого мовного явища, як спрощення в групах приголосних;

розвивати навички правильного написання слів, в яких відбувається спрощення; визначати орфограму «Спрощення в групах приголосних»; розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення;

 виховувати любов до України, до звичаїв рідного народу.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Обладнання: картки, таблиця, підручник з української мови (автори: Глазова О., Кузнецов Ю).

Хід уроку

I ... Читати далі »

Категорія: Методична робота | Переглядів: 3525 | Додав: Джулія | Дата: 2014-11-16 | Коментарі (0)

Тема: Група київських “неокласиків». Їхнє творче кредо, орієнтація на традицію, класичну форму вірша («Київ − традиція» М. Зерова). Різногранний творчий шлях митців М. Зерова й М. Рильського. Філософічність, афористичність лірики М. Зерова й М. Рильського. Мотиви пошуків душевної рівноваги, краси в житті та в душі, вітаїзм, сповідальність у віршах М. Рильського “Молюсь і вірю...”, “Солодкий світ!..”

 Мета: ознайомити учнів із групою і творчістю київських «неокласиків», із життєвим і творчим шляхом М. Зерова, поглибити поняття про сонет, розвивати навички виразного й усвідомленого читання та аналізу поезій М. Зерова, навчити висловлювати власні думки з приводу поетичної майстерності «неокласика», виховувати любов і повагу до України, відчуття естетики поетичного образу.

 Тип уроку: засвоєння нових ... Читати далі »

Категорія: 11 клас | Переглядів: 2715 | Додав: Джулія | Дата: 2014-11-16 | Коментарі (0)

Тема: РМ. Стислий переказ тексту художнього стилю з творчим завданням (висловленням власного ставлення до подій, героїв, їхніх вчинків та ін.).

Мета: удосконалювати мовленнєво-мислительні вміння усвідомлювати тему й основну думку,     логіку викладу, тип і стиль мовлення, запам'ятовувати конкретні факти, послідовність     викладу матеріалу; розвивати мовленнєво-комунікативні вміння здійснювати змістово-композиційний і мовний аналіз художнього тексту розповідного характеру, сприймати письмовий текст, розуміти його, докладно відтворювати зміст прочитаного тексту та виконувати творчі завдання до нього.

 

Тип уроку:        урок розвитку комунікативних умінь.

 

Обладнання: текст для переказу.

 

ХІД УРОКУ

 

І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ.

 

ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ, ВИЗНАЧЕ ... Читати далі »

Категорія: 11 клас | Переглядів: 5326 | Додав: Джулія | Дата: 2014-11-16 | Коментарі (0)

Тема: ВЛАСНІ І ЗАГАЛЬНІ НАЗВИ. ВЕЛИКА БУКВА І ЛАПКИ У ВЛАСНИХ НАЗВАХ

Мета: поглибити і закріпити знання про власні і загальні назви; удосконалити практичні навички їх правопису; розвивати кругозір учнів; виховувати в учнів високі моральні якості.

Внутрішньопредметні зв’язки: граматика і орфографія, синтаксис і пунктуація, мова і мовлення.

Міжпредметні зв’язки: мова і географія, мова і історія, мова і соціокультура.

Тип уроку: систематизація й узагальнення знань, умінь і навичок учнів.

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Ознайомлення із темою, завданнями та цілями уроку.

Мотивація їх пізнавальної діяльності

ІІІ. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок

ІV. Систематизація і узагальнення матеріалу

Колективна робота з текстом

Прочитайте текст. Визначте тип і стиль мовлення. Як ви розумієте заголовок тексту? Напишіть вільний диктант одного з уривків текст ... Читати далі »

Категорія: 11 клас | Переглядів: 762 | Додав: Джулія | Дата: 2014-11-16 | Коментарі (0)

Конспект уроку з української мови (10 клас) НОРМИ ВИМОВИ. ВИМОВА ГОЛОСНИХ І ПРИГОЛОСНИХ ЗВУКІВ
Мета:    повторити норми вимови голосних і приголосних
звуків; удосконалювати орфоепічні вміння учнів; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати у школярів повагу до краси рідної мови.
Внутрішньопредметні зв'язки:
Синтаксис: текст.
Орфоепія: читання поетичного твору з дотриманням орфоепічних норм. Міжпредметні зв'язки:
Література: виразне читання поетичного тексту.
Російська мова: фонетичні й орфографічні особливості деяких
слів, відмінних від українських. Тип уроку: урок повторення здобутих знань.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
I.    Організаційний момент
II.    Ознайомлення десятикласників із темою, метою і завданнями уроку
III.    Актуалізація мотиваційних резервів десятикласників на основі повторення вивчено ... Читати далі »

Категорія: 10 клас | Переглядів: 1298 | Додав: Джулія | Дата: 2014-11-16 | Коментарі (0)

Тема: РМ. Синоніміка дієприслівників: дієприслівниковий зворот і підрядні речення обставинні. Пунктограма при відокремлених другорядних членах речення.

Мета: ознайомити учнів із синонімікою дієприслівників, пунктограмами при відокремлених другорядних членах речення; вдосконалити пунктуаційну грамотність учнів; розвивати гнучкість логічного мислення та культуру мовлення; виховувати шанобливе ставлення до старшого покоління.

Внутрішньопредметні зв’язки: синтаксис і пунктуація.

Міжпредметні зв’язки: мова і література,українська і російська мови.

Тип уроку: узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок.

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку

ІІІ. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок

Бліцопитування

Що значить відокремлення членів речення?

Які члени речення бувають відокремленими?

Які загальні умови відокремлення другорядних ... Читати далі »

Категорія: 10 клас | Переглядів: 1769 | Додав: Джулія | Дата: 2014-11-16 | Коментарі (0)

1 2 3 »
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Серпень 2025  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту
  • http://zno.fizika.kiev.ua
  • http://pedpresa.com.ua
  • http://ukrainskamova.at.ua
  • http://glazova.org.ua
  • http://sum.in.ua